Shije e pa rezistueshme

Shije e pa rezistueshme

Dashuri qysh në filxhanin e parë. Pasi ta keni shijuar një herë kafen Galla dhe do të dashuroheni në të. Cilësia e lartë e kafesë, aroma e fuqishme dhe shija fantastike do t'ju bëj për vete dhe do ta kërkoni gjithmonë

SHIKO PRODUKTET
ose na kontaktoni
Shije dhe aromë unike

Shije dhe aromë unike

Kafe Galla gjindet në paketim të teknologjisë së lartë me qëllim ruajtjen e freskisë dhe aromes dhe shijes unike, andaj sa herë që pini kafen Galla ju do të arrini të ndieni shijen dhe aromen e fuqiushme e cila zgjatë shumë

SHIKO PRODUKTET
ose na kontaktoni
Cilësi e parezistueshme

Cilësi e parezistueshme

Mjafton ta shijoni një herë kafen Galla dhe do të dashuroheni në të. Cilësia e lartë e kafesë do t'ju bëj për vete. ne angazhohemi shumë që të sigurohemi që shija të jetë e përkryer në secilin filxhan kafeje që ju e shijoni

SHIKO PRODUKTET
ose na kontaktoni
GALLA PROMO

Përparsitë që i gjeni te kafja jonë

Energji për të filluar ditën

Për të filluar ditën mbarë dhe plot energji, ju duhet një kafe Galla. Cilësa e lartë, aroma e fuqishme dhe freskia e kafesë do t'ju ndihmoj që të keni një ditë të mirëdjh

Shije e pa rezistueshme

Mjafton ta shijoni një herë kafen Galla dhe do të dashuroheni në të. Cilësia e lartë e kafesë do t'ju bëj për vete. Këtë e kanë dëshmuar vetë klientët tanë - të cilët po shtohen vazhdimisht

Aromë që bën përshtypje

Kafeja Galla karakterizohet nga një  aromë e fuqishme që krijon përshtypje të thella gjatë konsumimit. Kjo aromë është speciikë që tregon cilësinë e lartë

 

Theksim i lartë i cilësisë

Kujdesi për cilësinë e kafesë Galla fillon që nga plantacionet, procesimi, përpunimi dhe paketimi i kafesë. Ne sigurohemi që shija të jetë e përkryer në secilin filxhan kafeje

Përgatitje të ndyshme

Ju mund të keni disa mënyra që të përgatitni një kafe, por ne ju garantojmë se Galla Espresso do të ketë gjithmonë shijen e përkryer që është karakteristikë e kësaj kafeje

Paketim që ruan freskinë

Kafeja Galla Espresso është e paketuar sipas teknologjisë së fundit që mundëson ruajtjen e freskisë dhe shijes së produktit për kohë më të gjatë 

Ka një kohë më të përshtatshme për të pirë kafe

Kjo pasi ne udhëhiqemi nga cikli biologjik prej 24 orësh, i njohur si ora cirkadiane. Kur zgjoheni herët në mëngjes, truri është ende i pajisur me kortizol, një përbërës natyral që ju mban vigjilentë. Ndaj, edhe pse mund t’ju duket sikur keni nevojë për kafe, në fakt ajo nuk ju nevojitet. Më mirë të prisni derisa nivelet e kortizolit të ulen.  

Efekti i molekulave të kafeinës

Pas 10 minutash, përqendrimi i kafeinës në gjak arrin gjysmën e perqëndrimin maksimal, që është i mjaftueshëm për të krijuar një efekt. Kafeina arrin nivelin maksimal, duke ju bërë shumë vigjilentë, 45 minuta pasi e pini. Në varësi të aftësisë trupore për ta shpërbërë kafeinën, ju mund t’i ndieni efektet e saj për 3-5 orë. 

Me kafe luftoni depresionin

Shumë prej atyre që e pinë kafen, konsumojnë edhe shumë duhan, ose mish të kuq, të cilat janë të dëmshme për shëndetin. Kjo do të thotë se të dhënat e mësipërme shkojnë në favor të riskut të shtuar, ndaj këto zakone duhen shmangur nëse doni që kafja të ketë efekt pozitiv. Këto nuk janë të dhëna përfundimtare, por padyshim, janë inkurajuese për adhuruesit e kafes! 

Përveç kafeinës, ka përbërës të tjerë në kafe që i bëjnë mirë shëndetit

Një hulumtim i bërë në Harvard ka zbuluar se nëse pini çdo ditë nga 4 kafe, niveli i depresionit do të zvogëlohet për 20% tek femrat. 4 kafe në ditë gjithashtu e ulë edhe rrezikun e vetëvrasjeve për 53% sepse thuhet se ato janë të mjaftueshme për të rritur produktivitetin dhe të ju bënë më të lumtur

Përqëndrimi i kafes në gjak

Forma e kafeinës është e ngjashme me një molekulë të rëndësishme të quajtur “adenozinë”, e cila rregullon funksionin e trurit. Kafeina është e ngjashme me adenozinën dhe shkakton të njëjtin efekt në tru. 

Përparsitë që i gjeni te kafja jonë

Kafeja përmban qindra përbërës të tjerë, si antioksidantët, që e mbrojnë trupin nga radikalet e lira. Këto molekula shkaktojnë plakjen dhe lidhen me sëmundjet si kanceri dhe sëmundjet e zemrës. Studimet tregojnë se ata që e pijnë kafen kanë një risk më të ulët për sëmundjen e Alzheimerit, Parkinsonit, diabetin e tipit 2 dhe shumë sëmundje të tjera. 

shije fantastike

Mjafton ta shijoni një herë kafen Galla dhe do të dashuroheni në të. Cilësia e lartë e kafesë do t'ju bëj për vete. 

aromë e fuqishme

Kafja Galla karakterizohet nga një  aromë e fuqishme që krijon përshtypje të thella gjatë konsumimit.

krijon momente

Krijoni momentet tuaja me më të dashurit tuaj. Aroma e kafesë Galla do ti forcoj edhe më shumë këto lidhje.

cilësi e dëshmuar

Kujdesi për cilësinë e kafesë Galla, fillon që nga plantacionet, procesimi, përpunimi dhe paketimi i kafesë. 

Caffe Group

Galla Pure Espresso përpunohet në fabrikën moderne për pjekjen dhe përpunimin e kafesë e cila ndodhet në Keqekollë pranë Prishtinës. Kjo fabrikë zotron një sipërfaqe prej 2 hektarësh dhe është e pajisur me aparaturë moderne në vlerë prej 4 milion eurosh.

Fabrika ka një kapacitet prodhimi prej 400 kilogram në orë.

Së fundi këtij impianti i është shtuar edhe aparatura për përpunimin  e kafesë me kapsulla 3 në 1 dhe aparatura për paketimin e sheqerit. 

Kompania Caffe Group posedon një politikë të veçantë dhe të gjerë distribuimi në tërë territorin e Kosovës ku për këtë kujdesën 11 distributor të cilët mjaft mire arrinë të furnizojnë 700 pikat e shitjes që i posedon Caffe Group.

NA KONTAKTONI